« Svibanj 2024 »

Upis u produženi boravak 2022./2023.
Autor: Marjana Seršić, 17. 7. 2022.

Prijave učenika za  produženi boravak će se, zbog manje gužve, održavati  po sljedećem rasporedu:

- u ponedjeljak 29.8.2022. za učenike 1. razreda,
- u utorak 30.8.2022. za učenike 2. razreda,
- u srijedu 31.8.2022. za učenike 3. razreda.

Prijave će se vršiti ujutro od 9 do 11 sati i popodne od 15 do 17 sati.

Popis dokumentacije i ostale informacije pod OPŠIRNIJE.

Za prijavu učenika u produženi boravak potrebno je dostaviti slijedeću dokumentaciju (upis neće biti moguć ukoliko dokumentacija nije potpuna):

• Prijavnicu za upis djeteta u produženi boravak (možete ju popuniti u školi ili donijeti popunjenu prijavnicu iz priloga).
  • Uvjerenje o prebivalištu za učenika koji upisuje produženi boravak i jednog roditelja (s kojim živi), a za ostale članove kućanstva kopija osobne ili uvjerenja o prebivalištu.
  • Potvrdu/elektronički zapis oba roditelja o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji HZMO-a – e-radna knjižica (ne stariju od mjesec dana kao dokaz o zaposlenju roditelja)
  • Za zaposlene roditelje potvrdu poslodavca o primanjima za oba roditelja (prosjek plaće za posljednja tri mjeseca), dohodak od nesamostalnog rada ili godišnju poreznu prijavu za obrtnike; odrezak od mirovine. Ukoliko se roditelj ne želi izjasniti o svojim primanjima potpisuje izjavu i plaća najveću mjesečnu naknadu određenu odlukom Grada Rijeke 320,00 kn.
  • Roditelji učenika koji ostvaruju pravo na subvenciju Grada Rijeke za podmirenje troškova produženog boravka dužni su donijeti potvrdu o ostvarivanju prava na subvenciju Odjela za zdravstvo i socijalnu skrb.

Prema odluci Gradskog vijeća grada Rijeke o broju učenika te o kriterijima upisa, prednost pri upisu u produženi boravak imaju učenici s upisnog područja škole i to prema redu prvenstva utvrđenog Odlukom (zaposlena oba roditelja, zaposlen samohrani roditelj, roditelj žrtva ili invalid Domovinskog rata). Nakon pregleda cijele dokumentacije izradit će se popis upisanih učenika u produženi boravak.

U PRILOGU:

- Odluka o provođenju produženog boravka I cjelodnevnog odgojno-obrazovnog rada u osnovnim školama Grada Rijeke
- Odluka o izmjenama I dopunama Odluke o provođenju produženog boravka I cjelodnevnog odgojno-obrazovnog rada u osnovnim školama Grada Rijeke
- Zaključak gradonačelnika
- Obrazac za učiteljice