Zdravstveni klub počeo provoditi projekt „Vodni agent Rijeka“
Autor: Iva Nežić Crljenica, 14. 2. 2019.

Naši vjerni čitatelji sjetit će se da smo nedavno pisali o uključivanju Zdravstvenog kluba u hvalevrijedan projekt „Vodni agent Rijeka“. 5. veljače projekt je zaživio u praksi i krenuli smo sa zanimljivim aktivnostima s ciljem podizanja svijesti o važnosti vode.

Učenici 3.c, 3.d i 4.a razreda sudjelovali su u iznimno zanimljivoj prezentaciji i radionici u suradnji s Društvom vodna agencija iz Slovenije i Komunalnim društvom Vodovod i kanalizacija d.o.o. Rijeka. Atraktivna prezentacija održana je na školskom dvorištu, a učenici su oduševljeno pratili demonstraciju aktivnosti koje će provoditi u narednom razdoblju. Potom su rješavali eko-kviz i crtali bedž Vodne agencije. U školskoj blagovaonici je postavljen uređaj na slavinu pa učenici tjedno očitavaju potrošnju vode koju potom unose u računalni program. Učiteljica Irena Budiša, voditeljica Zdravstvenoga kluba, smatra da je ovaj projekt iznimno važan za podizanje svijesti o važnosti vode i očuvanja prirodnih resursa za buduće naraštaje.

Više o projektu „Vodni agent“ pročitajte na mrežnoj stranici http://www.vodnaagencija.org/hr/.

U galeriji fotografija pogledajte zanimljive kadrove s prezentacije i radionice:

PREZENTACIJA ISPRED ŠKOLE:

RADIONICA U UČIONICI: