Javni poziv za ponude organizacije izvanučioničke nastave
Škola u prirodi 4.a i 4.b razreda
Autor: Marjana Seršić, 29. 12. 2015.

Učenici 4. a i 4. b razreda planiraju provedbu škole u prirodi u svibnju 2016. godine na području Hrvatskog zagorja.

Plan naše škole u prirodi je tijekom tri dana upoznati prirodno-zemljopisne specifičnosti brežuljkastog zavičaja, posjetiti kulturno-povijesne spomenike kraja i naučiti ponešto o gospodarskim djelatnostima ljudi koji u tom kraju žive.

Prvog dana željeli bismo posjetini muzej i nalazište Krapinskih neandertalaca, razgledati unutrašnjost dvorca Trakošćan, prošetati pored jezera , posjetiti  i obići središte grada Varaždina i u Lepoglavi pogledati mjesnu crkvu.

Drugog dana posjetili bismo  muzej na otvorenom Staro selo u Kumrovcu, obelisk Lijepoj našoj u Zelenjaku i  dvorac Veliki Tabor. U mjestu Hum na Sutli gosp. Bojan Podhraški upoznao bi nas s osnovama staklarskog zananta.

Prije povratka u Rijeku (trećeg dana) ostaje nam posjetiti Mariju Bistricu (razgledati svetište i crkvu), prisustvovati prezentaciji izrade licitarskog srca, pogledati Gupčevu lipu, spomenik seljačkoj buni i spomenik MIG – prvom hrvatskom zrakoplovcu.

Povratak u Rijeku predviđen je u večernjim satima.

obrazac_4ab.docx (21.49 KB)