Javni poziv za ponude organizacije izvanučioničke nastave
Ekskurzija 8.a i 8.b razreda
Autor: Sanja Dobrović Meštrović, 14. 10. 2015.

Učenici 8.a i b razreda planiraju trodnevnu ekskurziju u ožujku 2016. godine na  područje Srednje Dalmacije.

Plan naše ekskurzije je posjetiti Srednju Dalmaciju, gradove Zadar, Split, Trogir, Šibenik i okolicu. Tijekom prvog dana, a prolaskom kroz Liku učenici će obići Memorijalni centar Nikola Tesla u Smiljanu gdje će razgledati rodnu kuću ovog genijalnog znanstvenika svjetskog glasa.

Planiran je obilazak Nina, solane te nastavak puta u Zadar. Prošetat ćemo gradom, Kalelargom, razgledati Crkvu sv. Donata, Katedralu sv. Stošije. U večernjim satima dolazimo u Šibenik, slijedi večera i slobodno vrijeme. Drugog dana planirali smo odlazak u Split i razgled grada (Dioklecijanova palača, Peristil, Crkva sv. Duje, Jupiterov hram,… Prošetat ćemo po Marjanu, omiljenom izletištu Splićana. Navečer je predviđeno slobodno vrijeme i zabava za učenike. Trećeg dana razgledat ćemo Šibenik (Katedrala sv. Jakova, Kneževa palača…). Slijedi posjet Etnolandu Pakovo selo, tematskom parku (ručak, šetnja selom i upoznavanje starih običaja i načina života Dalmatinske zagore prije 100 godina).

Povratak u Rijeku predviđen je u večernjim satima.

Obrazac poziva za organizaciju višednevne izvanučioničke nastave nalazi se u prilogu.

Izvor: Sanja Dorčić (8.a) i Sandra Oršanić Šimunić (8.b)
Poziv_za_ekskurziju_8a_i_8b.docx (26.60 KB)