svibanj - lipanj
Terenska nastava 8.a, 8.b, 8.c i 8.d razreda u Ozalj i Zagreb
Autor: Gabrijela Krišković, 1. 6. 2016.

Učenici 8.a, 8.b, 8.c i 8.d razrednog odjela 31. svibnja 2016. išli su na terensku nastavu u Ozalj i Zagreb.

Učenici su posjetili hidrocentralu grada Karlovca – Munjaru, jedan od najljepših primjera industrijske arhitekture. HE Munjara i nakon više od sto godina, uz više od 5000 sati rada godišnje, i danas proizvodi dragocjenu tzv. električnu energiju. Sa zanimanjem su učenici razgledali HE, njena postrojenja, okoliš.

Zavičajni muzej Ozalj smješten je u Starom gradu Ozlju, a svojom građom obuhvaća povijest od 6000 godina koja se može pratiti pisanom poviješću i arheološkim artefaktima. Učenici su u pratnji kustosa razgledali postav i muzejsku zbirku (Zrinski i Frankopani, zbirka oružja, Ozaljski književni krug i dio posvećen Slavi Raškaj, ozaljskoj slikarici čiji akvareli predstavljaju najviši domet hrvatskog akvarelnog slikarstva 19. i 20.st.).

Svoju smo terensku nastavu nastavili u Zagrebu gdje smo u šetnji gradom razgledali Gornji i Donji grad, Kamenita vrata, Kaptol, Trg bana Jelačića, Ilicu…Posebnost toj šetnji dala su događanja povodom Dana grada Zagreba.

Nakon slobodnog vremena za druženje i šetnju gradom, učenici su posjetili Muzej iluzija. Zakoračili smo u svijet iluzija! Muzej sa svojim instalacijama poput Rubinove vaze, rupe bez dna, optičkim iluzijama, postavom obrnute sobe, sobe ogledala, Ames ili Anti-gravity sobe potpuno nas je oduševio, a i štošta smo naučili. Vidjeli smo i najveću zbirku holograma u ovom dijelu Europe.

Prepuni dojmova vratili smo se u Rijeku.