svibanj - lipanj
Treći razredi posjetili su Pulu i Brijune
Autor: Sanja Dobrović Meštrović, 21. 5. 2016.

U srijedu 18. svibnja 2016.g. treći su razredi posjetili Pulu i Nacionalni park Brijuni.

U Puli smo razgledali Arenu – amfiteatar, najveći i najsačuvaniji spomenik antičkog graditeljstva u Hrvatskoj. Posjetili smo Aquarium koji se nalazi u 121 godinu staroj austrougarskoj utvrdi Verudela na istoimenom poluotoku. Upoznali smo se s tropskim, morskim i slatkovodnim ribama kao i životinjskim predstavnicima europskih rijeka i jezera.

Iz Fažane smo brodićem otplovili do Brijuna. Brijunski otoci su prepuni egzotičnih vrtova i rijetkih primjeraka subtropske vegetacije. Razgledali smo park, arheološke ostatke rimske vile, bizantskog Cestruma, arheološki muzej i foto izložbu. Vozili smo se vlakićem do safari parka gdje smo imali priliku vidjeti mnoge životinje: nojeve, magarce, zebre, muflone, ljame, jelene, zečeve, paunove i slonicu Lanku. Boravak na Brijunima završili smo šetnjom te posjetom kakaduu Kokiju – brijunskoj atrakciji.

Učenici su bili oduševljeni izletom, raznolikim i brojnim sadržajima te nezaboravnim iskustvima koja će im ostati u lijepom sjećanju.