« Svibanj 2024 »

Drugašići oduševljeni izletom na otok Krk i otočić Košljun
Autor: Iva Nežić Crljenica, 14. 6. 2018.

Zadnji tjedan škole sam je po sebi najdraži našim mališanima, a kada je začinjen i prelijepim izletom, tada veselju nema kraja.

Naši su drugašići pobjegli od riječkog asfalta i na jedan dan osvježenje pronašli na otoku Krku. Posjetili su Zračnu luku Rijeka gdje im je stručni vodič objasnio način rada zračnih luka, pokazao im pistu po kojoj uzlijeću i na koju slijeću zrakoplovi te im odgovorio na mnoga pitanja vezana uz ovaj zanimljiv posao. Nakon obilaska Zračne luke Rijeka naši su se izletnici uputili u Punat kako bi se ukrcali na brod koji ih je prevezao na otočić Košljun – pravu riznicu kulturno-povijesne baštine našega kraja. Na otočiću se nalaze franjevački samostan te čak 4 muzeja: arheološki, sakralni, etnografski i prirodoslovni. Na otočiću je prisutnost redovnika preko tisuću godina -najprije benediktinaca pa onda franjevaca -ostavila tragove molitve i rada. Košljunski fratri, vođeni poslanjem svetoga Franje, nastavljaju njegovati duhovnost u ovoj prekrasnoj oazi mira i tišine. Naše su učenike oduševili mir i prirodne ljepote ovog neobičnog otočića. Po povratku u Punat prošetali su Marinom Punat gdje su se i osvježili sladoledom i napitcima prije povratka u Rijeku.