« Svibanj 2024 »

Istarska čarolija trećih razreda
Autor: Iva Nežić Crljenica, 13. 6. 2018.

Naši su trećaši završni izlet proveli okupani suncem, sretni i nasmijani, u prelijepoj nam Istri.

Razgledali su Pulu, igrali se u hladovini fažanskih parkova, kupili pokoji suvenir koji će ih podsjećati na prekrasan izlet. Ipak, svi su s nestrpljenjem iščekivali ukrcaj na brodić kojim su iz Fažane prešli na bajkovite Brijune – jedan od najljepših nacionalnih parkova u Europi.

Brijuni nisu samo ponos Istre, Brijuni su ponos Hrvatske i mjesto koje od davnina privlači ljude svojom tirkiznom bojom mora, bogatstvom flore i faune te dugom i bogatom poviješću. Biti na Mediteranu, a moći vlakićem doživjeti safari, to je moguće samo na Brijunima. Papagaj Koko, stari istarski boškarin, muzeji i ostaci antike ostavili su naše izletnike bez daha. Brijuni su jedno od onih mjesta koja nikada ne mogu dosaditi, svaki dolazak prava je mala avantura.

Eh, da! Da ne zaboravimo… Bravo, učiteljice! Nije bilo lako na vrućini voditi i čuvati gotovo sto učenika koji su proveli prekrasan dan bez ijednog problema te su se kućama vratili sretni i puni pozitivnih dojmova.

PULA

BRIJUNI