« Svibanj 2024 »

Veliki uspjeh našeg učenika Andrije Uhača s tekstom "Pompjeri"
Autor: Iva Nežić Crljenica, 30. 5. 2018.

U organizaciji Hrvatske vatrogasne zajednice, Gradske vatrogasne zajednice Rijeka i u suradnji s Odjelom za odgoj i školstvo Grada Rijeke  već se dugi niz godina organizira natječaj za likovne i literarne radove učenika osnovnih škola na temu vatrogastva i zaštite od požara.

I ove se godine na natječaj prijavio velik broj škola te su brojni učenici imali priliku pokazati svoje umijeće i kreativnost u osmišljavanju i ostvarivanju pisanoga teksta ili slike, koji će na neki način dočarati svu strahotu i opasnost vatre kad je neprijatelj čovjeku, ali i svu hrabrost, nesebičnost i humanost vatrogasaca u njihovim gasilačkim podvizima. Ponosni smo što je i naša Škola zastupljena u samom vrhu natjecateljske ljestvice, obzirom da je Andrija Uhač, učenik 5.c razreda osvojio drugo mjesto u kategoriji učenika viših razreda. Andrija je svojim sastavkom Pompjeri zaslužio simpatije prosudbenog povjerenstva te tako postao bogatiji za vrijednu diplomu, ali i vrijedni poklon-bon kojim će zasigurno počastiti sebe i prijatelje. Čestitamo!

Nataša Acinger, prof.

UČENIK ANDRIJA UHAČ