« Svibanj 2024 »

Četvrtaši uživali na prekrasnom trodnevnom putovanju
Autor: Iva Nežić Crljenica, 21. 5. 2018.

Učiteljice četvrtih razreda Ivanka Stojaković, Sonja Gudelj, Nina Cuculić i Larisa Lenac Tica tradicionalno su vodile svoje učenike na trodnevni izlet u Hrvatsko zagorje.

Time su najavili skori završetak četvrtoga razreda i rastanak s učiteljicama koje su trajno obilježile njihov život kao osobe s kojima su započeli svoje dugogodišnje školovanje i koje su ih naučile prvim slovima i vještinama potrebnim cijeloga života.

Putovanje naših četvrtaša bilo je izvrsno organizirano, nećete vjerovati što su sve posjetili i doživjeli:

U Hrvatskom zagorju su posjetili bajkoviti dvorac Trakošćan, šetali uz jezero u neposrednoj blizini dvorca, igrali se i udisali svježi zagorski zrak. Posebno su ih oduševili Muzej krapinskih neandertalaca u Krapini i seosko imanje Grešna gorica gdje su se igrali s domaćim životinjama. Slijedio je obilazak dvorca Veliki Tabor, a potom zaustavljanje kraj spomenika himni u Zelenjaku. Etnoselo u Kumrovcu atraktivno je jer djeci daje uvid u nekadašnji način života na selu potpuno drugačiji od današnjeg ubrzanog gradskog života. Naši su izletnici posjetili i svjetski poznato svetište Marija Bistrica nakon čega su upoznali način izrade licitarskih srca u Mednom baru Brlečić. Važnih trenutaka iz hrvatske povijesti prisjetili su se pod Gupčevom lipom, pored spomenika Seljačkoj buni te spomenika MIG-a, prvom hrvatskom zrakoplovcu. Na Seljačkom gospodarstvu  Šimanović vozili su se traktorom i upoznali mnoge domaće životinje.

No, naši su se učenici odlično proveli i u Tuheljskim toplicama gdje su bili smješteni. Kupanje na bazenima i disco u večernjim satima toliko su ih oduševili da im ni umor nije mogao narušiti uživanje u svakom trenutku ove prelijepe avanture.

Ovako je učenica 4.c razreda Karla Perlok opisala svoj doživljaj putovanja:

HRVATSKO ZAGORJE

Hrvatsko zagorje livade krase,
A konj već rano travu pase,
Lijepo je danju,
Ali i noću.
U Hrvatsko zagorje opet ću doći,
Lijepo je bilo sve to skupa,
U velikom toboganu bila je rupa,
Predivna je na livadi bila jedna klupa.
U Rijeku smo došli umorni svi,
Ma doći ću opet, znate li vi?

Karla Perlok 4.c