« Svibanj 2024 »

Uskoro izlazi prvi nosač zvuka naše Škole!
Autor: Iva Nežić Crljenica, 17. 5. 2018.

Na prvom nosaču zvuka naše Škole naći će se školska himna, ali i mnoge pjesme s kojima su se naši učenici predstavljali na raznim festivalima i osvojili brojne nagrade.

Učiteljica Jelena Fabijan odvela je neke članove velikog školskog zbora u poznati tonski studio Aleksandra Valenčića gdje su snimili dobro nam znanu himnu Osnovne škole Zamet. Himna je nastala daleke 1996. godine. Tekst su napisali učenici tadašnjeg 7.a razreda pod vodstvom učiteljice Rozarije Jović, a tekst je uglazbio učitelj Gordan Glavan. Himna je prvi put javno izvedena u listopadu 1996.g.

Zeleni brijeg i plavo more,
to je mjesto naše Škole.
Stotinu ljeta k’o stijena stoji
i svake jeseni prvaše broji.

Radosna, ponosna,

To je škola zametska!

Znanje nam pruža i u svijet nas šalje,
svakom od nas sigurnost daje,
Sretna nam budi i navijek stoj,

Školo zametska, drugi dome moj!

Himnu su u studiju otpjevali Fran Štefančić , Leonarda Jelušić, Dorja Sulić, Julija Božić i Nina Škalić. Na nosaču zvuka moći ćemo čuti i mnoge pjesme s kojima su naši učenici osvajali nagrade na raznim festivalima te tako glazbom pronijeli dobar glas o zametskoj školi.

Velika hvala učiteljici Jeleni Fabijan koja je omogućila ostvarenje ovog projekta.

NAŠI UČENICI U TONSKOM STUDIJU ALEKSANDRA VALENČIĆA