« Svibanj 2024 »

Oduševljeni članovi Čitalačkog kluba susreli se s posadom američkog bojnog broda „Uss Mount Whitney“
Autor: Iva Nežić Crljenica, 17. 5. 2018.

Učiteljica Višnja Persen i knjižničarka Ivanka Prpić još su nas jednom oduševile kreativnošću i angažmanom. Članovima Čitalačkog kluba priredile su nezaboravan susret.

Članove Čitalačkog kluba voditeljica Višnja Persen i knjižničarka Ivanka Prpić redovito oduševljavaju svojim idejama i zanimljivim aktivnostima. Ovaj put nadmašile su učenička očekivanja. Naime, u suradnji s Ogrankom Trsat Gradske knjižnice Rijeka organizirale su susret naših učenika i članova posade američkog bojnog broda „USS Mount Whitney“. Susret se održao u American Corneru Ogranka Trsat. Časnici su djeci predstavili svoj brod i približili im način života na brodu, tisućama kilometara daleko od obitelji. Slušajući izvorne govornike, učenici su istovremeno saznali mnoge zanimljivosti ovog specifičnog zanimanja te učili engleski jezik. Strpljivi i simpatični pomorci čitali su im slikovnice na engleskom jeziku, a potom su se okušali u čitanju slikovnica na hrvatskom pa smijehu i zabavi nije bilo kraja.

Već smo više puta u našim tekstovima isticali važnost i nezamjenjivost knjiga i knjižnice. Ovaj je susret dokazao da knjižnica nije tek mjesto gdje ćemo pronaći svoje omiljeno štivo. Knjižnica je i mjesto susreta s ljudima, tu se njeguje tolerancija prema drugim kulturama, obogaćuje opća kultura i podiže svijest o važnosti učenja stranih jezika.

Čitalačkom klubu želimo još mnogo ovakvih nezaboravnih susreta koji našu Školu čine još bogatijom i uspješnijom.

VELIKA HVALA OGRANKU TRSAT NA SURADNJI