« Svibanj 2024 »

Četvrtaši na Sajmu mogućnosti
Autor: Iva Nežić Crljenica, 13. 5. 2018.

Naši su četvrtaši u četvrtak, 10. svibnja, posjetili osmi po redu Sajam mogućnosti u dvorani Centra Zamet. Sajam je posjetilo više od tisuću učenika riječkih osnovnih škola pa je oko naše Škole i Centra Zamet toga četvrtka bilo prilično živo.

Na Sajmu je dvadesetak udruga prezentiralo aktivnosti koje nude djeci kako bi što kvalitetnije provela slobodno vrijeme. Prezentirane su razne kulturno-umjetničke, sportske, tehničke, ekološke i druge aktivnosti. Svoje su sadržaje prezentirali promidžbenim materijalima, ali i demonstracijom svojih aktivnosti. Kvalitetno osmišljeno slobodno vrijeme našu djecu štiti od sredstava ovisnosti, vandalizma, vršnjačkog nasilja i drugih oblika rizičnog ponašanja. Jedan od važnih ciljeva Sajma je razvijanje odnosa povjerenja s policijom, stoga su ispred dvorane bila izložena policijska vozila te tehnika i oprema kojom se služe policajci u svom radu.

U okviru bogatog programa nastupile su mažoretkinje, atraktivne sportske i plesne skupine te pjevači. Učenicima su najzanimljivija bila sportska natjecanja u potezanju konopa, skakanju u vrećama i utrkama “kariola“. Na samom kraju učenici su sudjelovali u nagradnoj igri te su mogli osvojiti lijepe nagrade sponzorirane od strane udruga koje su se prezentirale na Sajmu.

RIJEČKI GRADONAČELNIK VOJKO OBERSNEL OTVORIO JE SAJAM MOGUĆNOSTI

UČENICI SU UŽIVALI U BROJNIM ZANIMLJIVIM IGRAMA I AKTIVNOSTIMA