« Svibanj 2024 »

Naš učenik Luka Sesvečan sudjelovao na nogometnom turniru u Abu Dhabiju
Autor: Iva Nežić Crljenica, 8. 5. 2018.

Učenik 7.b razreda Luka Sesvečan ovog je proljeća sa svojim nogometnim klubom HNK Rijeka sudjelovao na nogometnom turniru u dalekom Abu Dhabiju.Ovako je opisao svoj put i doživljaje koji će mu zauvijek ostati u lijepom sjećanju:

Nogometni turnir u Abu Dhabiju

8.ožujka 2018.g. pripremio sam se za rani jutarnji polazak na turnir koji se održavao u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, u gradu zvanom Abu Dhabi. Roditelji su me ostavili na Rujevici gdje nas je već čekao autobus. Svoje stvari ostavili smo u prtljažniku i raskomotili se na udobnim sjedalima te uživali na putu za Zagreb. Kada smo napokon stigli pred Zračnu luku Franjo Tuđman, bili smo jako uzbuđeni. Uzeli smo stvari i uputili se unutra. Trener nas je rasporedio po određenim mjestima gdje smo ostavili torbu i dobili svoje karte za let. Najviše smo se bojali provjere senzorima, zamišljao sam da mi je netko ubacio nešto metalno u džep i da će početi  pištati, ali na svu sreću nije. Toga smo se riješili pa smo sjeli na klupe i čekali svoj let za Dubai. Kad je avion napokon bio spreman, predali smo svoje karte i ušli u avion. U avionu je većina ljudi čekala vrlo nestrpljivo da poletimo, dok su neki drhtali od straha. Napokon smo poletjeli. Put je trajao 5 sati, no u avionu smo imali fini ručak tako da nam je let brzo prošao i bilo je sjajno. Kada smo bili iznad Dubaija, nismo mogli prestati gledati taj prekrasan, velebni grad. Avion je sletio i cijela ekipa je bila uzbuđena što ćemo prvi put udahnuti arapski zrak. Vani je bila jako vruće iako je bila noć. Autobus je došao po nas i odveo nas u Abu Dhabi, a pratio nas je vodič kojemu smo dali nadimak Rahmani. Odvezli su nas u jedan prekrasan kamp, blizu centra Abu Dhabija, a u tom kampu smo mogli vidjeti prekrasne nogometne terene, kućice i sl. U istom smo kampu trenirali i pripremali se za utakmicu, ali i igrali utakmice. Sobe su bile odlične, a hrana posebno ukusna. Drugi dan smo saznali koje ekipe sudjeluju na turniru i s kim i kada igramo prvu utakmicu. Na turniru je bilo 5 ekipa: HNK Rijeka, FK Partizan, Al Baniyas, Al Wahda i Al Jazeera. Prva utakmica nam je bila 12. ožujka i igrali smo protiv Al Baniyasa. Na toj smo utakmici pobijedili 1:0 i bili smo jako sretni, mislili smo kako ćemo i sljedeću utakmicu dobiti bez problema, no 14. ožujka smo izgubili od Al Wahda 4:0. Bili smo jako ljuti i tužni, no takav je nogomet. Treću utakmicu igrali smo 16. ožujka protiv ekipe FK Partizan. To mi je bila najdraža i utakmica i na nju sam najponosniji. Na početku drugog poluvremena gubili smo 1:0 i baš smo pali misleći da nema povratka. Međutim, tijekom poluvremena sam baš ja zabio gol glavom za izjednačenje 1:1 te je tako utakmica i završila. Bio sam najsretniji dječak na svijetu jer sam spasio naš tim. Pripremali smo se za zadnju utakmicu koju smo igrali 18. ožujka protiv Al Jazeere. Nažalost, ja nisam mogao igrati jer sam bio ozlijeđen i zbog toga sam bio jako tužan. Tu smo zadnju utakmicu izgubili 2:1 te tako zauzeli 4. mjesto na turniru. Moram priznati da nismo baš bili sretni, ali ni previše tužni jer ipak je sve to bio poseban doživljaj. Predzadnji dan, 19. ožujka, svi smo zajedno otišli u veliki i zabavni AquaWorld. Bilo je ludo i nezaboravno. No, sve je to tako brzo prošlo i došlo je vrijeme da spakiramo svoje stvari jer nas je rano sljedećega jutra čekao let kući. Na aerodromu je bilo jako dosadno i opet smo morali dugo čekati. Konačno smo poletjeli za Zagreb. Kada smo sletjeli, uzeli smo svoje stvari i sjeli u autobus koji nas je vratio u voljenu Rijeku, na stadion Rujevica.

Roditelji su nas s nestrpljenjem čekali pred stadionom i izgrlili nas od sreće. Sretno su nas gledali kao prave male junake koji su dali sve od sebe na ovom nezaboravnom turniru.

Luka Sesvečan