« Svibanj 2024 »

Čitalački klub obilježio važne datume koji slave knjige i čitanje
Autor: Iva Nežić Crljenica, 8. 5. 2018.

Mjesec travanj nedvojbeno povezujemo s knjigom i čitanjem. Naime, 2. travnja obilježava se Međunarodni dan dječje knjige, 22. travnja obilježavamo Dan hrvatske knjige te 23. travnja Svjetski dan knjige i autorskih prava.

Naša se Škola diči prekrasnom knjižnicom u kojoj će svako dijete i svakog učitelja dočekati strpljiva i draga školska knjižničarka, gđa Ivanka Prpić. Ona je uvijek spremna dati dobar i koristan savjet pri odabiru štiva te će rado prokomentirati neko pročitano djelo. Stoga je kreativna i domišljata učiteljica Višnja Persen, voditeljica Čitalačkog kluba, odlučila da je ugodan ambijent naše knjižnice idealno mjesto za obilježavanje važnih travanjskih datuma koji slave knjige i kulturu čitanja koje tehnika i računala nikada neće moći zamijeniti. Članovi Čitalačkog kluba čitali su ulomke iz svojih omiljenih djela te ih potom predstavili ostalim učenicima. Potaknuli su i ostale učenike naše Škole na čitanje kao jednu od najkorisnijih aktivnosti koje upotpunjuju slobodno vrijeme. Računalo, tablet ili mobitel nikada neće moći zamijeniti doživljaj koji pruža miris knjige i opuštajuće šuškanje stranica. Sa svakom pročitanom knjigom naš je vokabular bogatiji, a naše znanje potpunije. Stoga, krenite u knjižnicu i već danas posudite neko dobro štivo!