« Svibanj 2024 »

Neobična avantura na otoku Krku
Autor: Iva Nežić Crljenica, 29. 5. 2017.

23. svibnja su učenici drugih razreda proveli zanimljiv i neobičan poludnevni izlet na otoku Krku.

Učenici drugih razreda su 23. svibnja bili na poludnevnom izletu na otoku Krku. No, njihov izlet nije bio obilazak uobičajenih turističkih destinacija, već su naši izletnici posjetili Zračnu luku Rijeka te se brodićem vozili do otočića Košljuna.

U Zračnoj su luci Rijeka  imali stručnog edukatora koji im je pokazao simulaciju vatrogasne vježbe, a potom su razgledali unutrašnjost zrakoplova. Mnogi su dječaci nakon ovog atraktivnog posjeta odlučili kako će, kad odrastu, biti piloti.

Djecu i učiteljice je opustila i osvježila vožnja brodićem do otočića Košljuna gdje su saznali ponešto o povijesti glagoljaštva i bogatoj povijesti samog otočića koji cijeli slovi kao važan hrvatski kulturno-povijesni spomenik.

Na opušten i veseo način učenici su na ovom izletu ponovili znanja stečena u sklopu nastave Prirode i društva i to prometnu kulturu i značajke primorskog zavičaja.