« Svibanj 2024 »

Istra – riznica kulture, prirodnih ljepota i bogate povijesti
Autor: Iva Nežić Crljenica, 29. 5. 2017.

24. svibnja su učenici trećih razreda bili na jednodnevnom izletu u Istri.

Učenici trećih razreda su, u pratnji učiteljica, 24. svibnja bili na prekrasnom izletu u Istri. Posjetili su pulski Aquarium koji je smješten u 130 godina staroj utvrdi Verudela. U Aquariumu su imali priliku vidjeti 100 vrsta riba južnog i sjevernog Jadrana, ribe hrvatskih jezera i rijeka te 50 vrsta riba tropskih morskih i slatkih voda. Zbog atraktivne pozicije slobodno možemo reći da se u pulskom Aquariumu stapaju bogatstva Jadrana i stoljetna povijest Pule.

U Puli su naši izletnici uživali u impozantnoj Areni, najbolje očuvanom rimskom amfiteatru te šestom po veličini na svijetu.

Iz Fažane su krenuli na vožnju brodićem do Brijuna gdje su uživali u ljepotama atraktivnog otoka. Vlakićem su obišli arheološke ostatke rimske vile i Bizantskog kastruma, Safari park, crkvu sv. Germana te Muzej Josipa Broza Tita.

Nakon obilaska su uživali u igri i razonodi uz obilje smijeha i dobrog raspoloženja. Svi su zaključili kako je Istra pravi dragulj našega kraja i često bi vikend ili praznik valjalo provesti baš u Istri.