« Svibanj 2024 »

Četvrtaši na Sajmu mogućnosti 2017.
Autor: Iva Nežić Crljenica, 12. 5. 2017.

10. svibnja održan je Sajam mogućnosti 2017. u dvorani Sportskog centra Zamet, a naši su četvrtaši osvojili zlatnu medalju u potezanju konopa.

Sajam mogućnosti održan je 10. svibnja 2017. u jutarnjim satima u dvorani Sportskog centra Zamet. Namijenjen je učenicima četvrtih razreda osnovnih škola grada Rijeke. Sajam mogućnosti je druga od pet komponenti preventivnog programa “Zajedno više možemo” koji provodi Policijska uprava primorsko goranska u suradnji s Gradom Rijekom, a usmjeren je prevenciji zloporabe droga, vandalizma, vršnjačkog nasilja i drugih oblika rizičnog ponašanja.

Brojne kulturno-umjetničke, sportske, tehničke i druge udruge predstavile su svoje aktivnosti kako bi se učenici upoznali sa zanimljivim izvanškolskim sadržajima kojima bi se mogli baviti u slobodno vrijeme. Prezentirana je i policijska oprema i tehnika, a naročito nam se svidjela policijska suradnica Nera-nizozemska ovčarka koja uspješno otkriva eksploziv.

Održano je i sportsko natjecanje učenika četvrtih razreda svih riječkih osnovnih škola u potezanju konopa, skakanju u vrećama te utrka u kariolama. Zametska ekipa je pobijedila u potezanju konopa i osvojila zlato.

NIZOZEMSKA OVČARKA NERA USPJEŠNO OTKRIVA EKSPLOZIV

OSVOJILI SMO ZLATO U POTEZANJU KONOPA