« Siječanj 2021 »

Prosinac

Čovjek je zbroj svojih djela, svega što je učinio i onoga za što je sposoban.

Mahatma Ganddhi

studeni - prosinac
Posjet književnika Božidara Prosenjaka
Autor: Sanja Dobrović Meštrović, 30. 11. 2015.

Učenici 7. b i d razreda, uz nekolicinu učenika šestih razreda,  susreli su se 4. studenoga s Božidarom Prosenjakom, poznatim autorom nekih od lektirnih naslova za osnovnu školu.

U ugodnom neformalnom druženju naši su učenici imali prigodu saznati neke od zabavnih isječaka piščeve biografije, poistovjetiti se s problemima odrastanja i školovanja te se na taj način približiti onome koga su dosad poznavali samo kao tvorca iznimno zanimljivih misli i bogate metaforike, zbog čega ih je i iznenadila njegova jednostavnost i prisnost u razgovoru. Gospodin Prosenjak odgovorio je na nekoliko pitanja, čime je pokušao približiti svoja književna djela, način razmišljanja i potrebu da mladim naraštajima prenese dio svog bogatog životnog iskustva. Školski sat prošao je prebrzo i svi smo se složili da nam doista treba više ovakvih zanimljivih druženja. Naši će učenici kao jednu od važnijih poruka ovoga susreta svakako ponijeti književnikove pozdravne riječi: "Uživajte u djetinjstvu, učite i igrajte se – ali ne u isto vrijeme!"  Ovakvih sati hrvatskoga jezika zasigurno bi trebalo biti više.