« Listopad 2020 »

Nastava na drugačiji način
Autor: Iva Nežić Crljenica, 19. 12. 2016.

Učiteljica 2.a razreda Irena Budiša i učiteljica pripravnica Martina Milković odlučile su 15. prosinca održati sat Hrvatskog jezika na potpuno drugačiji način. Sat je održan u prostoru Ogranka Zamet Gradske knjižnice Rijeka, a djelatnice Knjižnice pomogle su svojim idejama da nastava bude što zanimljivija. Sat su vodile voditeljica knjižnice Alisa Kolarić i knjižničarka Anja Babić.

Čitali smo priču omiljene dječje spisateljice Sanje Polak „Dragi Djede Mraze“  iz zbirke priča „Mali Jan ima plan“. Učenici su zainteresirano čitali priču, a potom su razgovarali o sadržaju priče i osnovnim porukama i idejama.

Nakon analize priče učenici su pisali svoje božićne želje na pahulje koje su stavili na izložbeni zid. Svatko od vas može posjetiti Knjižnicu i pročitati želje naših učenika te tako u ugodnom okruženju uživati u blagdanskom ugođaju.

Ukrasili smo Knjižnicu svojim prigodnim likovnim radovima te se tako zahvalili dragim djelatnicama Ogranka Zamet na ljubaznosti i pomoći.

Sigurni smo da će ovakvih korisnih i neuobičajenih nastavnih dana biti još u daljnjem školovanju.