Obilježen Dan ružičastih majica
Autor: Iva Nežić Crljenica, 1. 3. 2019.

Kao i svake godine, i ove smo obilježili Dan ružičastih majica 27. veljače i još jednom poslali jasnu poruku:

Nasilje ne toleriramo!

Učenici 2.d razreda poslušali su i pogledali spotove Ne rugaj se i Ptica koje  izvodi pjevačica Kim Verson u suradnji sa skupinom učenika iz Đakova. Radi se o službenim spotovima povodom Dana ružičastih majica. Učiteljica Ana Jeličić objasnila je učenicima zašto se  obilježava Dan ružičastih majica. Kroz radionički način rada  iznosili su svoja iskustva iz vrtića i škole, ono što su vidjeli ili sami doživjeli među svojim vršnjacima. Razgovarali su o vrstama nasilja i iznenadili se da nasilje nije samo fizička ozljeda, nego i verbalna uvreda, socijalna izolacija, ignoriranje, ucjena, otimanje stvari, prijetnja na društvenim mrežama. U procesu zlostavljanja sudjeluju tri čimbenika: onaj kojeg zlostavljaju, onaj koji zlostavlja i oni koji promatraju zlostavljanje.  Učenici su zaključili da nasilje NIKADA nije dobar odabir rješavanja problema i nesuglasica. Stoga je važno njegovati prijateljstvo, toleranciju i uvažavanje drugih osobe, kultura i običaja. Vrijedni učenici i učiteljica 2.d razreda izradili  su i plakat s  porukama  o  prijateljstvu, ljubavi, miru te jasno i glasno izrekli svoje  veliko  „NE“  nasilju!

Učenici 2.a sa svojom su učiteljicom Tatjanom Majić razgovarali o sprečavanju sukoba i nasilja, a potom je svatko dobio zadatak obojiti majicu i osmisliti poruku na njoj. Sve svoje majice zalijepili su na plakat koji krasi ulaz naše Škole. Svoj su miniprojekt ostvarili u ugodnom ozračju kroz pjesmu, igru i zabavu te tako svima poslali prekrasnu poruku: Okanimo se nasilja i živimo složno u prijateljstvu i sreći!

Dan ružičastih majica obilježili su i ostali razredi, a u galeriji fotografija pogledajte lijepe radove i veselu atmosferu u 4.a, 4.c i 3.d razredu:

Učiteljica Doria Vojnović i 3.d razred okupani suncem

Učiteljica Irena Budiša i 4.a razred