Četvrtaši posjetili zametsku II.policijsku postaju
Autor: Iva Nežić Crljenica, 19. 2. 2019.

U sklopu preventivnog programa „Zajedno više možemo“ koji PU PGŽ-a u suradnji s Gradom Rijekom provodi u školama, učenici četvrtih razreda naše škole posjetili su zametsku II. policijsku postaju.

Program je usmjeren na prevenciju zloupotrebe opojnih droga i drugih ovisnosti, vandalizma, vršnjačkog nasilja i drugih oblika rizičnog ponašanja. Učenici su poslušali  interaktivno predavanje policijske djelatnice koja ih je na  zanimljiv način upoznala s djelatnostima policije i štetnostima različitih ovisnosti . Sudjelovali su u situacijskoj dramatizaciji gdje su naučili kako postupiti  te koga obavijestiti u slučaju pronalaska igala i šprica. Najviše oduševljenja izazvalo je razgledavanje prostorije za prepoznavanje , prostorije za privremeni pritvor sumnjivih osoba te razgledavanje policijskog vozila, tzv. marice, koja služi za prijevoz osumnjičenih osoba. Saznali su i legendu koja govori o tome kako je vozilo dobilo baš ime marica. Na kraju je svaki učenik dobio radnu slikovnicu koja će mu poslužiti kao pozitivan poticaj kroz daljnje odrastanje. Nastavak druženja bit će u svibnju na „Sajmu mogućnosti“.

Jasmina Čop Pošmuga