Učenici 4.b razreda saznali mnoge činjenice i zanimljivosti o Europskoj uniji
Autor: Iva Nežić Crljenica, 8. 2. 2019.

Učiteljica Višnja Persen približila je svojim učenicima pojam Europske unije te ih potakla na samostalno istraživanje nakon kojega su prezentirali svoje plakate i PPT prezentacije.

Učiteljica Persen osmislila je miniprojekt u sklopu kojega  su utvrđena znanja stečena na satu Prirode i društva te primijenjena pravopisna pravila o pisanju velikog slova naučena na satu Hrvatskoga jezika. Učenici su upoznali zemlje članice Europske unije, njihove zastave i glavne gradove te nazive za stanovnike europskih država i glavnih gradova. Najviše ih je zainteresiralo pronalaženje zanimljivosti o Europskoj uniji. Nepromjenjiv broj zvjezdica na zastavi, Beethovenova 9. simfonija -„Oda radosti“ – koja je službena himna Europske unije, novčana valuta i mnoge druge zanimljive činjenice maštovito su prikazali na plakatima i u PPT prezentacijama.

U galeriji fotografija pogledajte naše male istraživače i njihove lijepe uratke: