« Svibanj 2024 »

Četvrti razredi posjetili Prirodoslovni muzej Rijeka
Autor: Iva Nežić Crljenica, 4. 3. 2023.

Prekrasan sunčan dan naši su četvrtaši iskoristili za posjet Prirodoslovnom muzeju u Rijeci gdje su stekli mnoga nova znanja, ali i utvrdili gradivo naučeno na satovima Prirode i društva o temi Živa priroda.

U riječkom Prirodoslovnom muzeju učenici su vidjeli preparirane životinje, doznali korisne smjernice o važnosti pravilnog odnosa prema prirodi, razgovarali o izumrlim životinjskim vrstama te ponovili znanja stečena na nastavi Prirode i društva - život biljaka i životinja u raznim staništima, životni ciklusi, hranidbeni lanci, očuvanje i zaštita okoliša. Muzej je smješten u centru našega grada, no okoliš Muzeja je prepun zelenila pa nudi mir i spokoj unatoč gradskoj vrevi i prometu. Djeci su se posebno svidjeli interaktivni panoi poput onog koji prikazuje medvjedicu i medvjedića kao hologram, a najatraktivniji izložak svakako je velika bijela psina. Kustosica Prirodoslovnog muzeja pohvalila je naše učenike koji su bili jako aktivni, lijepo su povezivali činjenice i zaključivali. Igra u parku i šetnja ulicama strogog centra Rijeke zaokružili su ovaj zanimljiv i neobičan školski dan naših četvrtaša.