Učiteljice produženog boravka Ana Jeličić i Marina Marinković organizirale Raspjevani ružičasti tjedan
Autor: Iva Nežić Crljenica, 1. 3. 2021.

Učiteljice Ana Jeličić i Marina Marinković svojim su učenicima 1.a i 1.b razreda u produženom boravku priredile prekrasan tematski tjedan tijekom kojeg su djeca usvojila važnost tolerancije i štetnost nasilja.

Tematski tjedan pod nazivom Raspjevani ružičasti tjedan učiteljice su organizirale povodom Dana ružičastih majica. Prvašići su sa svojim učiteljicama pisali poruke ohrabrenja za odabir nenasilja te čitali sljedeće knjige  i slikovnice:

Zrinka Ostović: Zatvori knjigu nasilja, Tatjana Gjurković i Tea Knežević: Ruganje i odbacivanje bole, Magarac se osjeća poniženo, Stan i Jan Berenstain: Medvjedići i nasilje u školi, Stan i Jan Berenstain: Medvjedići i nevolje s prijateljima..

Učenicima su se navedena štiva jako svidjela i iz svakog su ponešto naučili.

Naši su prvašići također slušali i pjevali pjesme:

Dani,dani (Zdenka Vučković) , Kad bi svi (Arsen Dedić), Ne rugaj se,jer boli me (projekt UNICEF).

Učiteljice su izradile plakate te s učenicima provele edukativne radionice pod nazivom Kako reagiramo na nasilje i U srcu znam što je ispravno.