Autor: Iva Nežić Crljenica, 25. 2. 2017.

Već deset godina svake se zadnje srijede u veljači obilježava Dan ružičastih majica (Pink Shirt Day). Naša je Škola 22. veljače na lijep i dostojanstven način obilježila ovaj dan.

Inicijativa kojom se podiže svijest o potrebi prevencije vršnjačkog nasilja, problema s kojim smo svakodnevno suočeni u školama i široj zajednici, započela je prije deset godina nakon jednog incidenta u Kanadi. Naime, ondje je dječak, u znak potpore bolesnoj majci, došao u školu u ružičastoj majici i zbog toga je bio izložen vršnjačkom nasilju. Njegovi su prijatelji u znak potpore također odjenuli ružičaste majice te se tako na pametan i nenasilan način oduprli zlostavljačima. Nositelj programa i začetnik ove ideje u Hrvatskoj je Centar za edukaciju i prevenciju nasilja (CEPN). Zadnja srijeda u veljači dan je kada ružičastim majicama, ali i brojnim porukama o ljubavi, prijateljstvu i toleranciji, budimo svijest o potrebi sprječavanja vršnjačkog nasilja među djecom i mladima tijekom cijele godine. Nemojmo okretati glavu od ovog velikog problema današnjice, budimo ljudi i reagirajmo na vrijeme. Djeca su naša budućnost, dajmo sve od sebe da ih zaštitimo!

Naša je Škola na lijep i dostojanstven način obilježila Dan ružičastih majica 22.veljače. Učenici su pisali poruke o toleranciji, ljubavi, međusobnom razumijevanju i suosjećanju, o prijateljstvu i lijepom djetinjstvu.

Na glavnom školskom panou izložili smo neke od najljepših poruka, a u svakom razrednom odjelu učenici i učiteljice odjenuli su ružičaste majice i razgovarali o prevenciji vršnjačkog nasilja te o potrebi upoznavanja javnosti s ovim problemom.

GLAVNI ŠKOLSKI PANO

1.D RAZRED

1.C RAZRED

2.A RAZRED

Zdravstveni klub Škole također se uključio u ovu inicijativu, a svoje uratke članovi kluba izložili su na svom panou.

ZDRAVSTVENI KLUB ŠKOLE