Terenska nastava petih razreda – Rijeka i Art-kino
Autor: Iva Nežić Crljenica, 22. 2. 2017.

Zanimljiv nastavni dan proveli su naši petaši. Oni su, naime, 21.veljače bili na terenskoj nastavi u Rijeci. Posjetili su Art-kino te prošetali Korzom i Starim gradom.

Rijeka je jedan od rijetkih hrvatskih gradova koji ljubiteljima filmske umjetnosti nudi klasično, rekli bi neki pravo „starinsko“, kino. Naime, riječko Art-kino je alternativa današnjim ogromnim, komercijalnim multipleksima,  kinima u kojima repertoar čine razvikani blockbusteri,  a bit odlaska u kino je potrošnja i glamur. Art-kino nudi široj javnosti manje poznate filmske naslove, mahom europske produkcije, i svatko ovdje može pronaći nešto za sebe.

Naši su učenici sa svojim razrednicama pogledali norveški igrani film za djecu „Operacija Arktik“. Troje djece mora se suočiti s opasnostima prirode nakon što ostanu sami na pustom otoku, do čega je došlo zbog nepovoljnih obiteljskih okolnosti. Nećemo sada otkriti cijeli sadržaj filma, no svakako bismo vam preporučili da ga pogledate.

Često Rijekom prođemo spuštenog pogleda i ne vidimo svo bogatstvo koje nam nudi naš voljeni grad. Učenici i učiteljice prošetali su Korzom i obišli brojne riječke kulturne spomenike i fontane. Rijeka je grad kulture, umjetnosti i bogate povijesti, stoga će i u budućnosti zasigurno biti još prilika za organizaciju ovakvih zanimljivih nastavnih dana.