Rasplesane papige na Dječjem karnevalskom korzu u Opatiji
Autor: Iva Nežić Crljenica, 15. 2. 2017.

Koliko godišnjih doba postoji? Četiri? Neeeeee!!! Pet! Rijeka, Opatija, Crikvenica, Kastav, Grobnik, cijeli riječki prsten već godinama uživa u petom godišnjem dobu – karnevalu. 17. siječnja  svake godine zatuli Antonjski rog i obilježi početak maškaranog ludila. Naš karneval, poznat u cijelom svijetu, donosi obilje veselja u naš voljeni kraj. Na neko vrijeme se zaborave brige i problemi, a svatko ima priliku dati mašti na volju i osmisliti svoju originalnu masku.

Naša Škola godinama sudjeluje u karnevalskim događanjima. Tradicija se nastavlja i ove godine. U nedjelju 12. veljače 2017.g. 70 je učenika trećih i četvrtih razreda, u pratnji učiteljica, predstavljalo Osnovnu školu Zamet na Dječjem karnevalskom korzu u Opatiji. Rasplesane papige naziv je ovogodišnje maske. Svojim su šarmom, veseljem i prekrasnim vizualnim efektom naše papigice osvojile brojnu publiku u Opatiji. Bio je to jedan savršen dan, ispunjen pjesmom, smijehom i ponosom.

No, karneval se tek zahuktava. U subotu 18. veljače 2017.g. sudjelovat ćemo u velikoj Dječjoj karnevalskoj povorci u Rijeci. Papigica će biti 200 jer će sudjelovati učenici prvih, drugih, trećih i četvrtih razreda. Svakako nas dođite pogledati, bit će to divan doživljaj!