« Kolovoz 2020 »

Četvrtaši tradicionalno posjetili glavni grad Hrvatske
Autor: Iva Nežić Crljenica, 9. 10. 2019.

Terenska nastava u Zagrebu oduševila je naše učenike jer su, okupani suncem, utvrdili mnoga znanja o glavnom gradu stečena na nastavi.

Četvrtaši su, podijeljeni u dvije skupine po dva razreda, posjetili Zagreb. Oba dana dočekao ih je suncem okupan glavni grad Hrvatske. Razgledali su uži centar grada sa svim značajnijim kulturnim znamenitostima. Naravno da je vožnja popularnom Uspinjačom bila najzanimljivija. Naši su izletnici posjetili i Tehnički muzej Nikola Tesla gdje ih je najviše oduševila kupola Planetarija u sklopu odjela Astronautike. Šećer uvijek dolazi na kraju pa je tako prava poslastica, posjet Zoološkom vrtu u Maksimiru, bila zadnja postaja u bogatom programu naših četvrtaša. Prepuni dojmova i obogaćeni brojnim novim saznanjima, već polako umorni, vratili su se u svoju Rijeku sa željom da ovakvih nastavnih dana bude čim više.