Četvrtaši obilježili Dan neovisnosti terenskom nastavom u Zagrebu
Autor: Iva Nežić Crljenica, 15. 10. 2018.

Učenici četvrtih razreda u listopadu tradicionalno odlaze na terensku nastavu u Zagreb.

Četvrtaši su nastavili tradiciju te i ove školske godine u listopadu posjetili Zagreb, glavni grad naše domovine. Ovim posjetom obilježili su Dan neovisnosti koji slavimo 8. listopada te utvrdili znanja stečena na satovima Priride i društva. Naime, naučili su mnogo o glavnom hrvatskom gradu, zagrebačkim povijesnim spomenicima i znamenitostima te značajnim ličnostima iz hrvatske povijesti. Fotografije iz udžbenika i radnih materijala oživjele su pred njihovim očima pa oduševljenju nije bilo kraja. Mnogi su već posjetili Zagreb, ali sada su ga doživjeli s potpuno novog stajališta.

Impozantna zagrebačka katedrala, prostrani Trg svetog Marka, prepoznatljiv spomenik banu Josipu Jelačiću, uzbudljiva Uspinjača, beskrajna Ilica... Zagreb je iznova oduševio pregrštom znamenitosti i kulturno-povijesnih spomenika. Naši izletnici nisu propustili posjet Zoološkom vrtu grada Zagreba gdje su sudjelovali u zanimljivoj radionici.

Doživite djelić odlične atmosfere u galeriji fotografija: