Dugogodišnja suradnja naše Škole i Ogranka Zamet Gradske knjižnice Rijeka nastavlja se na radost svih učenika i učiteljica
Autor: Iva Nežić Crljenica, 2. 10. 2018.

Učiteljica Nelita Škorić odvela je svoj 2.b razred u posjet Ogranku Zamet.

Ogranak Zamet Gradske knjižnice Rijeka ponovo je otvorio svoja vrata našem 2.b razredu. Učiteljica Nelita Škorić svojim je učenicima odlučila pokazati način funkcioniranja Knjižnice te ih počastiti prekrasnim iskustvom čitanja bajke u ugodnom ambijentu ispunjenom mirisom knjiga.

Gospođa Jelena Stipetić Šušak, knjižničarka u Ogranku Zamet i majka naših učenika Marka i Lucije, s veseljem je dočekala goste i objasnila im način rada Knjižnice. Potom su svi sjeli kako bi poslušali bajku. Ugodan knjižničarkin glas, miris knjiga, prekrasna bajka… Savršeno, zar ne? Slijedio je radionički dio. Naime, učenici su trebali nacrtati svoju bajku i ispričati ju ostalima. Bilo je tu smijeha, sjete, kreativnih ideja i puno dobre zabave. Pred odlazak učenici su gđi Šušak poklonili plakat u obliku knjige na koji su napisali zašto vole čitati.