Tradicionalno obilježen Europski dan jezika
Autor: Iva Nežić Crljenica, 28. 9. 2018.

Svake godine se 26. rujna obilježava Europski dan jezika. Cijeli smo tjedan posvetili obilježavanju ovog važnog datuma, a 26. rujna su postavljeni prigodni panoi te podijeljene narukvice s porukom „Pričaj sa mnom“ na raznim jezicima.

Učiteljice Njemačkog i Engleskog jezika sa svojim su učenicima u sklopu nastave osmislile brojne aktivnosti kojima je obilježen Europski dan jezika. Cijeli tjedan na satovima su se rješavali radni listići, osmišljavali grupni radovi i likovno-jezične radionice kako bi se učenici, njihovi roditelji i šira javnost osvijestili o neprocjenjivoj vrijednosti znanja stranih jezika. Dobro nam znana uzrečica „Koliko jezika govoriš, toliko vrijediš“ nikada nije bila aktualnija nego danas kada mnogi sugrađani zaposlenje traže u zemljama Europske unije i šire, a sastavni dio svakog životopisa svakako mora biti vještina znanja barem dva jezika koja nisu materinski jezik.

Djeco, cijenite mogućnost učenja dva važna jezika u našoj Školi! Odrasli, nikada nije kasno za početi učiti neki strani jezik! Jezici će nam otvoriti prozor u svijet i učiniti nas bogatijim ljudima.