Učenici 8.c razreda ispunili su obećanje te pomogli beskućnicima u prodaji časopisa “Ulične svjetiljke”
Autor: Iva Nežić Crljenica, 19. 9. 2018.

Prošle školske godine je počela suradnja naše Škole s Prihvatilištem za beskućnike “Ruže sv. Franje”.

Od davnina je poznata činjenica da je dobro činiti dobro. U 5. stoljeću prije Krista rekao je Sofoklo:

Najljepša stvar koju čovjek može učiniti jest biti drugome koristan.

U puno nam bližem 20. stoljeću rekao je Martin Luther King:

Uvijek je dobro vrijeme da bi se činilo dobro.

Doista, nijedna nas stvar na svijetu neće tako obogatiti kao dobro djelo. Naši učitelji i učenici itekako su toga svjesni pa se često uključuju u brojne humanitarne akcije i pomažu potrebitima.

Prošle su školske godine učenici 8.c razreda s razrednicom Draganom Balvan Matoković posjetili Prihvatilište za beskućnike Ruže sv.Franje. U ugodnom razgovoru obećali su tada korisnicima Prihvatilišta da je njihov posjet tek početak predivne suradnje s našom Školom koja će potrajati još dugi niz godina. I nisu lagali! U četvrtak, 13. rujna, s razrednicom su se uputili na riječko Korzo gdje su beskućnicima i teško socijalno ugroženim sugrađanima pomagali u prodaji časopisa Ulične svjetiljke. Brojni prolaznici omiljene riječke šetnice hvalili su ovaj pothvat koji je mnoge potaknuo na razmišljanje o potrebi pomaganja bližnjima i potrebitima. Bravo, 8.c! Kada sljedeće godine otiđete u srednju školu, mi ćemo nastaviti njegovati ovu hvalevrijednu suradnju te još jednom svima pokazati da zametska škola ima veliko srce!