4.C razred izložio svoje likovne radove u prostorijama Ogranka Zamet Gradske knjižnice Rijeka
Autor: Iva Nežić Crljenica, 28. 3. 2018.

Učiteljica Nina Cuculić svom je 4.c razredu za početak proljeća priredila pravu malu poslasticu. S dragim knjižničarkama Ogranka Zamet organizirala je izložbu učeničkih likovnih radova u ugodnim prostorijama omiljene nam Knjižnice.

No, naši mali slikari nisu inspiraciju za svoj rad proizvoljno odabrali. Proučavali su djela poznatog slikara Ivana Rabuzina koja su ih potaknula na kreativnost i mnoštvo maštovitih ideja u opuštenom ozračju punom pozitivnih misli. Nastala su prava umjetnička djela. Učiteljica, knjižničarke i sami učenici bili su oduševljeni prelijepim radovima pa se učenici nisu tu zaustavili. Inspirirani svojim radovima napisali su lirske pjesme u kojima su prenijeli osjećaje koje su u njima pobudili likovni uradci.

Literarni i likovni radovi učenika 4.c razreda svjedoče o bogatstvu dječje mašte, o dječjoj neopterećenosti i spontanosti. Iz  njihovih radova možemo iščitati svježinu, neposrednost izraza i cijeli spektar slikarskih tehnika.

S obzirom da je izložba postavljena u Ogranku Zamet, učiteljica Cuculić je iskoristila prigodu da knjižničarke učenicima još jednom pokažu najefikasniji način korištenja knjižnog fonda. Učenici su kroz igru tražili željene naslove, nasmijali se i uživali punim plućima.

Ne sumnjamo da će ovakvih nastavnih dana bit još jer se naše vrijedne učiteljice uvijek dosjete kako učenicima nastavu učiniti što primamljivijom te kako ih potaknuti na maksimalno iskorištavanje svojih talenata i mogućnosti.