Učiteljice Sanja Bakota i Sonita Penavin znaju kako nastavu učiniti zanimljivijom
Autor: Iva Nežić Crljenica, 18. 3. 2018.

Učiteljice Sanja Bakota i Sonita Penavin izvele su svoje učenike u šetnju Zametom kako bi utvrdili znanja stečena na satovima Prirode i društva.

Učenici 2.a i 2.b razreda u sklopu nastave Prirode i društva saznali su brojne zanimljive i korisne činjenice o tome kako neki grad ili manje mjesto funkcionira, koje su sve ustanove potrebne nekom gradu da bi njegovi žitelji mogli bezbrižno obavljati svakodnevne poslove, potražiti pomoć, riješiti neki problem ili jednostavno iskoristiti slobodno vrijeme za opuštanje ili bavljenje nekim hobijem. Učiteljice Sanja Bakota i Sonita Penavin odlučile su prkositi kišnom riječkom danu i odvesti svoje učenike u šetnju Zametom kako bi im uživo pokazale sve institucije i ustanove o kojima su u teoriji učili u učionici. Uvijek nas iznova oduševi koliko zapravo sadržaja nudi naš dio grada, a da ih i ne primjećujemo, okupirani užurbanom svakodnevicom. Učenici su sa svojim učiteljicama obišli Dom zdravlja, trgovine, tržnicu, Ogranak Zamet Gradske knjižnice Rijeka, Sportski centar Zamet, prošetali živim zametskim ulicama i trgovima i uvidjeli kako je naš Zamet lijepo, prostrano i živo naselje. Slučajni su prolaznici bili oduševljeni kulturnim ponašanjem i kreativnim pitanjima naših drugašića, a i dosadna riječka kiša je na neko vrijeme prestala i ustupila mjesto tračku sunca.

Zamet je ponosan nositelj titule gradskog naselja iz kojeg su iznikle brojne sportske veličine, posebno rukomentne. Zamet je ugodan za življenje jer tu žive mnoge obitelji s djecom pa se na igralištima i ulicama uvijek čuju veseli dječji glasovi. Zamet ima jednu od najvećih županijskih škola s dugom tradicijom. Zamet je naš i zato ga volimo!