2.a i 2.b razred saznali mnogo o važnosti zdrave i uravnotežene prehrane
Autor: Iva Nežić Crljenica, 12. 3. 2018.

Početkom ožujka je doc.dr.sc. Sandra Pavičić Žeželj  2.a i 2.b razredu održala zanimljivo predavanje o zdravoj prehrani.

Učiteljice 2.1 i 2.b razreda, Sanja Bakota i Sonita Penavin, pozvale su Ledinu mamu, gđu Sandru Pavičić Žeželj, da učenicima održi zanimljivo i korisno predavanje o zdravoj i uravnoteženoj prehrani. Doc. dr. sc. Sandra Pavičić Žeželj već se nekoliko puta susrela s učenicima viših razreda te im održala korisne radionice i predavanja o pravilnoj prehrani. Ovaj put su naši drugašići poslušali vrlo zanimljivo predavanje pod nazivom Pravilna prehrana djece školske dobi. Gđa Pavičić Žeželj je voditeljica Odsjeka za unapređenje prehrane Nastavnog zavoda za javno zdravstvo PGŽ te kontinuirano radi na promociji zdravog načina života poticanjem uvođenja uravnotežene i raznolike prehrane u svakodnevni život djece i mladih. Učenici su s velikim interesom poslušali predavanje, a potom su stečena znanja primijenili tako da su od kolaža i fotografija te crtanjem izradili tanjur zdravlja i piramidu zdrave prehrane.

Hvala učiteljicama što su organizirale ovaj susret, a velika hvala i predavačici koja je djeci približila mnoge važne činjenice kako bi stekla zdrave navike i živjela kvalitetno.

Pogledajte fotografije s predavanja i radove naših drugašića: