Naš produženi boravak - vrelo kreativnosti i dobre zabave
Autor: Iva Nežić Crljenica, 7. 3. 2018.

Vrijedne učiteljice Tatjana i Marina s učenicima su u produženom boravku osmislile prava mala umjetnička djela.

Drugo polugodište započeli smo napunjenih baterija i s brojnim novim idejama. Naš prvi integrirani tjedan bio je novitet za učenike, ali i za nas. Odlučili smo postati lutkari upotrebom predmeta koje su nam naši dragi roditelji darovali kako bismo ostvarili radionicu. Našlo se tu rukavica, čarapa, krpica, dugmića, perlica, vune i kuhača.

Kad smo sve pregledali i razvrstali te izradili tjedni plan, započeli smo s pisanjem igrokaza jer naše će buduće lutkice trebati svoje uloge. Učenici su se podijelili u parove ili skupine i započeli s radom.

Na ploči su se počeli nizati naslovi igrokaza,  uloge i imena naših budućih lutkica. U kratkom roku smo sakupili zavidan broj igrokaza.

Imali smo napisan tekst, naslove i uloge, sada se valjalo baciti na posao i izraditi lutke. Uz mnogo truda, smijeha, veselja i ljubavi nastale su šarene lutkice koje su bile spremne za svojih pet minuta slave na daskama koje život znače. Osmijeh naše djece, kao što vidite na fotografijama, govori više od tisuću riječi.

Na kraju je lutkicama trebalo udahnuti život. Iako nismo imale puno vremena, improvizirale smo paravan i lutkarsko kazalište Zvrk bilo je spremno za nikad viđene predstave.

Oduševljen pljesak svakom sudioniku igrokaza bio nam je dovoljan pokazatelj koliko su naši učenici u tom tjednu uživali, veselili se, smijali, gradili sebe i naučili da nam i stare, naoko beskorisne stvari mogu omogućiti vrhunsku igru i još bolju predstavu.

S dolaskom veljače stigao nam je omiljeni blagdan - Valentinovo. Nakon mnogo smijeha i pocrvenjelih lica, razgovora o ljubavi i simpatijama, te tek rijetkim priznanjima najodvažnijih za kime njihovo srce kuca, prionuli smo na posao. Naše zaljubljeno stablo oslikali smo vodenim bojama, a završni detalj napravili smo od kolaža. Mala ružičasta srca bila su dovoljna da naša zaljubljena stabla procvjetaju:

Valentinovo bez srca nije Valentinovo, ali smo mi, umjesto običnih, izradili srca od krep papira isprobavajući tehniku namotavanja i lijepljenja u predviđeni prostor. Napravili smo i Amora jer kakvo je to Valentinovo ako nema malog anđela koji jedva čeka  pogoditi nekoga strijelom ljubavi.

Iz naših je oblačića prestala padati kiša i počela su padati srca.

Zima još uvijek traje, stigao nam je čak i snijeg, što nas je nagnalo na razmišljanje o ptičicama i njihovu životu. Saznali smo da im je hladno i da im treba pomoći oko potrage za hranom pa smo odlučili naslikati ono što im je najvažnije, a to je kućica za ptičice. Uz pomoć vodenih boja i kolaža nastali su sljedeći radovi, a u dogledno vrijeme možda nastane i prava kućica za ptičice:

No, nama je zime već lagano dosta i odlučili smo je otjerati prekrasnim cvjetovima od kolaž papira. Uživajte gledajući ove živopisne boje koje naprosto zazivaju proljeće:

Dolaskom proljeća na nebu možemo vidjeti i zračne balone u šarenim bojama. Nakon razgovora o njima odlučili smo ih izraditi uz pomoć kartona i kolaža te smo šarenilom uredili našu učionicu. Pojavili su se  i Sunce, duga te šareni kišni oblaci:

Učiteljice Tatjana i Marina