ožujak - travanj
DAN PLANETA ZEMLJE U PRODUŽENOM BORAVKU
Autor: Sanja Dobrović Meštrović, 3. 5. 2016.

Učenici produženog boravka različitim su aktivnostima kroz cijeli tjedan obilježavali Dan planeta Zemlje. Učenici prvih razreda zamišljali su što im je to lijepo na našem planetu te to crtežom podijelili s ostalima.

Evo nekoliko radova:

Učenici četvrtih razreda osmišljavali su eko priče. Pročitajte!

Neoprezno kampiranje

Dječak Marko bio je na kampiranju sa svojim roditeljima. Zapalili su vatru. Pokraj vatre bilo je puno lišća. Otišli su spavati ne provjerivši je li vatra dobro ugašena. Puhao je vjetar i vatru je odnio do lišća. Ono se zapalilo i nastao je požar. Zapalila se i šuma. Primijetili su da se vani nešto događa. Kad su vidjeli brzo su pozvali u pomoć vatrogasce. Vatrogasci su ugasili požar. Opomenuli su ih da nikad ne ostavljaju vatru bez nadzora. Oni su naučili pouku, a nadamo se i vi.

Karlo Maravić, Ivan Mičić i Damir Isić

Priča o vjeverici

Živjela jednom jedna vjeverica. Bila je jako nespretna i nije voljela prirodu. Stalno se zabijala u stabla, padala s grana, žirevi su joj stalno padali na glavu....... Jednog dana u potrazi za hranom zapela je u visokoj travi. Povikala je: „ Mrzim prirodu!“. Među travom je bio pametan jež koji joj je objasnio da životinje ne mogu živjeti bez prirode. Zamolio ju je da mu pomogne očistiti šumu. Mrzovoljno je odgovorila: „Dobro“. Zajedno su sve očistili. No uz čišćenje vjeverica je shvatila da se šuma treba čuvati i da je potrebna za život svim živim bićima. Od tada zavoljela je prirodu, a i postala je spretnija!

Lorena Adamović, Viktor Frančišković, Sara i Lana Glavić

Pisali smo eko poruke. Evo što djeca poručuju:

Čuvajte našu lijepu prirodu i ne zagađujte ju! Adrian, Tea, Reana (1.a), Marta (1.b)

Ne bacajte smeće i otpad u prirodu! Leticia (1.a), Lara (1.b)

Ne zagađujte more! Ne bacajte naftu u more! Darija, Zoran (1.a)

Štedite vodu! Vita (1.b)

Ne trgaj cvijeće! David (1.a)

Ne bacaj opuške u prirodu! Vian (1.a)

Ne bacaj smeće po šumi! Čuvajmo šumu jer je važna svim ljudima za kisik! Ne sijeci drva! Ljudi ne smiju namjerno paliti šume! Filip (1.a), Ivan (4.c), Sven (2.c)

Moramo razvrstavati otpad u spremnike! Niko (1.a), Ella Ana (3.c), Eni (2.c)

Čuvajte okoliš, lijep okoliš- vaše zdravlje! Lana (4.d)

Za kraj na našem školskom dvorištu nacrtali smo zajednički crtež:

Mi u produženom boravku uvijek se trudimo biti ekološki osviješteni,  stoga u svojim kreativnim radovima većinom iskorištavamo kartonske kutije, papirne rolice, časopise i drugu ambalažu te tako svojim malim postupcima reciklaže pridonosimo očuvanju okoliša.

Evo i nekih radova: