« Srpanj 2020 »

Naši učenici na prezentaciji sportova u Sportskom centru Zamet
Autor: Iva Nežić Crljenica, 1. 5. 2019.

Učenici 3.d i 3.c te 4.a i 4.b razreda neobičan su travanjski nastavni dan proveli u Sportskom centru Zamet na prezentaciji popularnih sportova.

Bavljenje sportom je jedna od najvažnijih sastavnica poticanja zdravog načina života, posebno u današnje vrijeme kada su djeca zaokupljena računalima, mobitelima i tabletima pa često dane provode bez trunke fizičke aktivnosti. Učenici 3.c i 3.d te 4.a i 4.b razreda sudjelovali su u projektu sportske škole Ri Move namijenjene učenju temeljnih sportskih vještina kod školaraca od 1. do 4. razreda osnovne škole. U sklopu projekta svake se godine održavaju prezentacije popularnih sportova kako bi se djeca zainteresirala za ozbiljnije bavljenje nekim od sportova koji ih zanimaju. Učenici su u sklopu manifestacije imali priliku isprobati razne sportove. Natjecateljski duh, osjećaj za tim i korektan odnos prema suigraču osobine su koje naše učiteljice usađuju djeci od prvih koraka u školi, a sport je idealan hobi u kojemu upravo te lijepe osobine dolaze do izražaja.