« Srpanj 2020 »

Obilježavanje dana hrvatskoga jezika u 6.a razredu
Autor: Iva Nežić Crljenica, 19. 3. 2019.

U sklopu obilježavanja Dana hrvatskoga jezika učenici 6.a razreda imali su priliku doživjeti dva vesela, razigrana i nadasve zanimljiva sata tijekom kojih su, igrajući se, učili i razmišljali o jeziku na ponešto drukčiji način.

Zamisao o projektu potekla je, što je za posebnu pohvalu, od učenice Lucije Damjanović koja je, završivši radionicu o glagoljaštvu u Hrvata, željela svoje spoznaje podijeliti sa svojim prijateljima iz razreda. Prvi dio projekta predstavljen je u vidu prezentacije o razvoju glagoljice i najpoznatijim spomenicima pisanim tim pismom, dok je drugi dio zamišljen kao igra u kojoj je Lucija sama izradila i osmislila puzzle na kojima su dragulji naše pisane povijesti, zatim igru-premetaljku u kojoj je trebalo od ponuđenih glagoljskih slova smisliti što više riječi i zapisati ih na glagoljici te na kraju Memory u kojem treba povezati glagoljička i latinička slova. Naša je Lucija puna dva sata zamijenila učiteljicu, a reakciju njezinih prijatelja na ovakav vid nastave najbolje pokazuje činjenica da ni zvono koje označuje početak marende nije bilo dovoljno moćno da ih odvoji od zadataka pred kojima su se našli… Sve pohvale našoj vrijednoj učenici, ali i njezinim razrednim prijateljima koji su svekolikom suradljivošću i velikim pljeskom nagradili njezin trud i poželjeli još ovakvih sati.

Nataša Acinger, prof.