Njemački? Obožavamo ga!
Autor: Iva Nežić Crljenica, 13. 4. 2017.

Ove je godine prvi put održan Dan društvenih igara na njemačkom jeziku.

11. travnja obilježava se Međunarodni dan društvenih igara. U našoj je Školi taj dan obilježen na sasvim poseban način. Da, djeca su poslijepodne provela igrajući razne društvene igre, ali... na njemačkom! Osnovna škola Zamet je jedna od rijetkih škola u Primorsko-goranskoj županiji koja njeguje tradiciju učenja njemačkog jezika i to od prvog razreda. Mi smo i vježbaonica za studente Germanistike. Neprocjenjivo je rano učenje stranog jezika, stoga zametski učenici imaju već od djetinjstva mogućnost stjecanja znanja i vještina koji će im nedvojbeno koristiti u daljnjem životu, a u tome ih potiču učiteljice Iva Nežić Crljenica, Dragana Balvan Matoković i Tanja Slaviček Kamenar.

Djeca su uživala, dobro se zabavila, ali i ponovila dosad stečena znanja iz njemačkog jezika. Neka ovo bude početak jedne nove tradicije u našoj Školi koja će potaknuti svijest o potrebi učenja bilo kojeg stranog jezika, a pogotovo njemačkog kojim govori veliki dio stanovništva Europe.

Dojmove učiteljica i učenika, kaže učiteljica Dragana Balvan Matoković (organizatorica ovog lijepog događaja), mogli bismo i ovako sažeti:

Dan društvenih igara protekao je uz puno smijeha i veselja,novog  znanja i prijatelja.
Bilo nas je puno, za divno čudo.
Veliki ili mali, svi su stali.
Nakon dva sata igre, kraja se vidjelo nije.
Došlo je vrijeme za kući poći, uz obećanje da igre opet doći.

DEUTSCH IST SUPER!!!!!!