« Svibanj 2024 »

Promocija prvog nosača zvuka i prvog spota povodom 130. rođendana naše škole
Autor: Iva Nežić Crljenica, 13. 6. 2021.

Učiteljica Jelena Fabijan opisala je prekrasne aktivnosti povodom 130. godišnjice naše škole, a na kraju teksta možete pronaći poveznice za članak u Novom listu te za promociju spota.

Ove godine naša škola slavi 130. obljetnicu postojanja. U sklopu tog velikog događaja smo 2.lipnja 2021.g. imali promociju prvog nosača zvuka Osnovne škole Zamet te promociju prvog školskog spota za himnu škole, pjesmu Škola zametska. S obzirom na epidemiološke okolnosti ove školske godine, koncert je održan u skromnijim uvjetima te s manjim brojem djece i uzvanika na otvorenom, u školskom dvorištu.

Na nosaču zvuka se nalazi 10 pjesama koje su snimane u razdoblju od 2011. do 2018. godine. Većina pjesama napisana je na zametskoj čakavštini te posvećena našoj školi, Zametu i lijepom primorskom zavičaju. Čak šest pjesama je bilo na Dječjem festivalu Kvarnerić te su osvojile brojne nagrade u mnogim kategorijama. Pjesma "Što je ljubav" osvojila je 2016. godine Grand Prix dječjeg festivala Kukuriček u Đurđevcu. Na stvaranju školskog nosača zvuka radili su učitelji - mentori: Jelena Fabijan, Nataša Acinger, Tatjana Majić, Gordan Glavan i Larisa Lenac Tica. Naslovnicu albuma krasi crtež učenice Tine Glavan pod mentorstvom Denija Marinkovića. Mastering albuma radio je Aleksandar Valenčić.

Na promociji spota sudjelovali su učenici naše škole uz gostujuće bivše učenike Anju Štefančić, Doriu Sulić, Mariju Anđeu Biondić koji su prije 10 godina pjevali pjesme na albumu. Veliko nam je zadovoljstvo bilo ponovno vidjeti naše drage učenice koje su sada već na fakultetu i u srednjoj školi!

U spotu za himnu škole pod nazivom Škola zametska  su također sudjelovali naši učenicima uz gostujuće starije učenice škole. Snimatelji su Petar Fabijan i Kristijan Grdaković, scenarij je osmislila učiteljica Ana Latin. Montažu je napravio Kristijan Grdaković.

Članak u NL:

Promocija: