« Kolovoz 2020 »

rujan - listopad
Njegovo Veličanstvo – KRUH
Autor: Gabrijela Krišković, 21. 11. 2015.

Kruh je dio naše svakodnevice, bez kruha i plodova zemlje nema života. Kruh se u Bibliji spominje više od 350 puta. Trebamo ga cijeniti, poštovati, trebamo biti zahvalni na svakom zalogaju, dijeliti ga s onima koji su manje sretni od nas.

Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje obilježili smo 29.10.2015.g. svečano i dostojanstveno. Učenici i učiteljice su osmislili kratak, ali prigodan, zanimljiv i poučan program. Mame, none i bake dale su sve od sebe i pripremile slasne delicije pa se školom širio zamamni i opojni miris svježe pečenoga kruha i kolača.  I ove nas je godine posjetio zametski župnik, gospodin Marijan Bešlić koji je blagoslovio krušne proizvode, ali i naše učenike i djelatnike te nam poželio sretnu i uspješnu školsku godinu.

Kruh ćemo slaviti svakoga dana u svojim domovima, zahvalni što su nam stolovi puni. Ipak, sjetit ćemo se potrebitih i gladnih te svakodnevno raditi na tome da im pomognemo, makar komadićem kruha.

Generalna proba

Učitelj Glavan i učiteljica Lenac Tica - voditelji zbora