« Kolovoz 2020 »

rujan - listopad
Mošćenice i Mošćenička Draga - biseri primorskoga kraja
Autor: Gabrijela Krišković, 3. 11. 2015.

Učenici trećih razreda bili su na izvanučioničkoj nastavi u Mošćenicama i Mošćeničkoj Dragi 29. rujna 2015.godine.

Mošćenice je maleno, bajkovito mjestašce iz kojeg se pruža čaroban pogled na Kvarnerski zaljev. Učenici su u pratnji učiteljica razgledali brojne znamenitosti Mošćenica te tako obogatili svoja znanja o kulturnoj baštini našega primorskog kraja. Vidjeli su gradsku ložu, trg Kostinac, crkvu Sv.Andrije, nekadašnje gradsko groblje, kaštel, osnovnu školu i toš – mlin za mljevenje maslina. Posjetili su i Etnografsku zbirku u kojoj se čuva zavidan broj tradicionalnih nošnji, starih alata, ukrasa i predmeta koje su u svakodnevnom životu upotrebljavali naši predci.

Mošćenička Draga turistima iz cijelog svijeta, ali i lokalnom stanovništvu, nudi čisto more, prelijepe plaže, bogatu gastronomsku ponudu i blagu mediteransku klimu. Učenici i učiteljice su prošetali središtem mjesta, plažom Sipar pa šetnicom do plaže Sv.Ivan.  Učenici su se i igrali u parku.

Okupani suncem i okrijepljeni mirisom mora učenici trećih razreda proveli su divan dan i upoznali ljepote svoga kraja.