U izborniku lijevo, pod 130 godina,  pogledajte prelijepe likovne radove, pročitajte zanimljive literarne radove te pratite aktivnosti povodom obilježavanja 130 godina postojanja Osnovne škole Zamet.

Najava događaja - Večer matematike
Autor: Gabrijela Krišković, 8. 11. 2013.

Večer matematike u OŠ Zamet

Matematički znanstveni izazovi

5. prosinac 2013.

u 16 sati

Što je Večer matematike?

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Koji je cilj Večeri matematike?

Popularizacija matematike te poticaj učenika za nastavak matematičkog obrazovanja.

Kako izgleda Večer matematike?

Večer matematičke nalik je sajmu. Sudionici obilaze „matematičke stanice“ i odabiru aktivnosti u kojima će sudjelovati. Materijali s detaljnim uputama o aktivnostima dostupni su na svakoj stanici, a „dežurni matematičar“ (profesor matematike, fizike ili učenik) pomoći će pri njihovoj provedbi.

Tko može sudjelovati na Večeri matematike?

Svi zainteresirani učenici od 5. do 8. razreda. Sudjelovati mogu učenici samostalno ili učenici zajedno sa svojim roditeljima.

Kako se prijaviti na Večer matematike?

Učenici se prijavljuju učiteljicama matematike koje im predaju. Prilikom prijave potrebno je napomenuti sudjeluje li učenik samostalno ili u suradnji s roditeljima. Prijaviti se može do zaključno 28. studenog 2013. godine.

Organizatori:

Hrvatsko matematičko društvo uz potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta

i OŠ Zamet.

Više na: http://www.matematika.hr/vecer_matematike

Dobrodošli na Večer matematike!

Izvor: Gabrijela Krišković

Najava događaja - Večer matematike
Autor: Gabrijela Krišković, 8. 11. 2013.

Večer matematike u OŠ Zamet

Matematički znanstveni izazovi

5. prosinac 2013.

u 16 sati

Što je Večer matematike?

Koji je cilj Večeri matematike?

Kako izgleda Večer matematike?

Tko može sudjelovati na Večeri matematike?

Kako se prijaviti na Večer matematike?

Organizatori:

i OŠ Zamet.

Više na: http://www.matematika.hr/vecer_matematike

Dobrodošli na Večer matematike!

Izvor: Gabrijela Krišković