U izborniku lijevo, pod 130 godina,  pogledajte prelijepe likovne radove, pročitajte zanimljive literarne radove te pratite aktivnosti povodom obilježavanja 130 godina postojanja Osnovne škole Zamet.

Čitalački klub i Mladi knjižničari obilježili Mjesec hrvatske knjige
Autor: Iva Nežić Crljenica, 2. 12. 2018.

Učiteljice Višnja Persen i Irena Budiša te knjižničarka Ivanka Prpić uključile su članove Čitalačkog kluba i Mladih knjižničara u obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige.

Lijepa riječ, miris knjige, tajanstveni ambijent knjižnice... Najljepše stvari u životu su besplatne i uvijek su nam dostupne. Književnost je najljepše zrcalo kulture naše nacije, ona prenosi poruke u najudaljenije krajeve svijeta. Pojavom naprednih tehnologija došlo je do masovne uporabe elektroničkih medija, no, unatoč blagodatima koje donosi tehnika, ljudi se sve više vraćaju čitanju knjiga.

Naše vrijedne čuvarice lijepe riječi, učiteljice Višnja Persen i Irena Budiša te knjižničarka Ivanka Prpić, članovima Čitalačkog kluba i Mladih knjižničara konstantno usađuju ljubav prema knjizi i odlasku u knjižnicu. Našim je malim ljubiteljima knjiga školska knjižnica drugi dom, a posebno brojna i vedra njihova su okupljanja u Mjesecu hrvatske knjige. Tada je njihovo vrijeme, a naša draga knjižničarka susret u ugodnim prostorima knjižnice učini im posebno svečanim.

Učiteljica Višnja Persen i knjižničarka Ivanka Prpić djeci su organizirale edukativno-zabavnu radionicu na temu svevremenske lektire „Družba Pere Kvržice“. Ovaj klasik Mate Lovraka i dandanas je jednako aktualan i zanimljiv kao i prije mnogo godina, a učenici su kroz igru, smijeh i zabavu štošta naučili.

Učiteljica Irena Budiša je sa svojim likovnjacima upotpunila aktivnosti čitača i knjižničara pa su u Ogranku Zamet, s kojim trajno surađujemo, izložili likovne radove s motivom glagoljice-pismom Bašćanske ploče i simbolom hrvatske pismenosti.

Bravo, učiteljice! Bravo, djeco! Hvala što nas podsjećate da će lijepa riječ živjeti zauvijek u našim knjižnicama i mirisnim knjigama koje ne može nadomjestiti sva tehnologija ovoga svijeta.

MLADI KNJIŽNIČARI:

LEKTIRA NA ZABAVAN NAČIN:

IZLOŽBA U OGRANKU ZAMET:

Čitalački klub i Mladi knjižničari obilježili Mjesec hrvatske knjige
Autor: Iva Nežić Crljenica, 2. 12. 2018.

MLADI KNJIŽNIČARI:

LEKTIRA NA ZABAVAN NAČIN:

IZLOŽBA U OGRANKU ZAMET: