U izborniku lijevo, pod 130 godina,  pogledajte prelijepe likovne radove, pročitajte zanimljive literarne radove te pratite aktivnosti povodom obilježavanja 130 godina postojanja Osnovne škole Zamet.

Osvojili smo prvo mjesto na natječaju "Upotreba IKT-a u nastavi" u sklopu edukativno-ekološkog projekta "Želim stablo"!
Autor: Iva Nežić Crljenica, 18. 11. 2018.

Edukativno-ekološki projekt “Želim stablo” okupio je veliki broj učitelja i učenika iz cijele Hrvatske. Cilj projekta je pridonijeti zdravijem i kvalitetnijem životu putem istraživanja i učenja kroz praktičan rad razvijanjem generičkih vještina učenika.

Osnovna škola Zamet osvojila je 1. mjesto na natječaju Upotreba IKT-a u nastavi u sklopu edukativno-ekološkog projekta „Želim stablo“! Na konkretnom primjeru ovim se projektom želi pokazati kako primijeniti IKT u nastavi i istovremeno razvijati društvenu i ekološku svijest učenika. Više od 200 škola prijavilo se za sudjelovanje u natječaju te su dobile set za zalijevanje biljaka. Set se sastoji od senzora za mjerenje vlažnosti tla u kojemu je biljka posađena i pumpe za vodu. Spajajući senzor na micro:bit i njegovim programiranjem, micro:bit je zalijevao biljku, a pritom su nastale odlične ideje.

U projekt su bili uključeni učitelj informatike Dino Arbula, učiteljica biologije Ana Zeko Plazonić  te učiteljica razredne nastave Ivanka Stojaković. Oni su pratili rast i razvoj dviju vrsta biljaka: prekrasne cvjetnice perunike i mlade sadnice trešnje. Na divlju su rašeljku nacijepili plemke domaće trešnje. Trašnja će biti posađena u školski vrt.

Naši su učitelji i učenici pokazali spremnost na spajanje ideja, međuvršnjačku suradnju te ukazali na važnost projektne nastave. Naša se djeca kroz ovakve projekte pripremaju za cjeloživotno učenje I kreativnost u pristupanju zadatcima pa su i roditelji oduševljeno komentirali ovu aktivnost.

Bravo, učenici! Bravo, učiteljice! Bravo, učitelju! Učinili ste nas ponosnima!

Autor: Iva Nežić Crljenica, 18. 11. 2018.

Bravo, učenici! Bravo, učiteljice! Bravo, učitelju! Učinili ste nas ponosnima!