U izborniku lijevo, pod 130 godina,  pogledajte prelijepe likovne radove, pročitajte zanimljive literarne radove te pratite aktivnosti povodom obilježavanja 130 godina postojanja Osnovne škole Zamet.

Sedmaši uživali na terenskoj nastavi u Trstu
Autor: Iva Nežić Crljenica, 9. 11. 2018.

Sedmaši su sa svojim učiteljicama hirovit listopadski jesenski dan proveli u Trstu, gradu koji nudi brojne zanimljive povijesne, kulturne i obrazovne sadržaje.

Rana jesen ćudljiva je i nepredvidiva. Malo sunca, više kiše, čas je toplo, pa zapuše… Možda baš zbog te svoje nepredvidivosti ili zbog predivnih, toplih boja vuče nas da što više vremena provedemo na otvorenom, u obilasku nekih novih odredišta ili u uživanju u dobro nam znanim prirodnim ljepotama.

Naši učenici i učiteljice su posjetili Science Center u Grignanu-interaktivni i multimedijalni muzej znanosti gdje su kroz igru i zabavu utvrdili mnoga znanja usvojena na nastavi. Učenici su bili podijeljeni u grupe te sudjelovali u radionicama s temama iz fizike i matematike. Slijedio je posjet bajkovitom dvorcu Miramare okruženom cvjetnim parkom koji nudi uvid u jedinstvene botaničke vrste. Ovaj dvorac prepoznatljiv je tršćanski simbol, velebno zdanje na stijeni iznad mora dao je u drugoj polovici 19.st. izgraditi nadvojvoda Ferdinand Maximilian Habsburg. Iz parka ispred dvorca se pruža fantastičan pogled na Tršćanski zaljev. Naši su izletnici potom obišli središte grada Trsta i divili se brojnim znamenitostima. Sala Tripkovich, Canal Grande, Ponte Rosso, Borgo Teresiano, Piazza Sant' Antonio, Palzzo del Governo, Palazzo Modello… Ovaj prekrasan grad mnogi su doživjeli u sasvim novom svjetlu. Trst ne nudi samo kupovinu, Trst je grad bogate kulturno-povijesne baštine.

SCIENCE CENTER

DVORAC MIRAMARE

SREDIŠTE TRSTA

Sedmaši uživali na terenskoj nastavi u Trstu
Autor: Iva Nežić Crljenica, 9. 11. 2018.

SCIENCE CENTER

DVORAC MIRAMARE