U izborniku lijevo, pod 130 godina,  pogledajte prelijepe likovne radove, pročitajte zanimljive literarne radove te pratite aktivnosti povodom obilježavanja 130 godina postojanja Osnovne škole Zamet.

Obilježen Svjetski dan mira
Autor: Gabrijela Krišković, 2. 10. 2013.

U OŠ Zamet u Rijeci 21. rujna 2013. obilježen je Svjetski dan mira na sljedeći način:

Učenici 3. C razreda s učiteljicom Irenom Crvić izradili su plakat s otiscima dlanova na kojima su bile poruke koje govore o potrebi svakoga čovjeka za mirom, ljubavlju i zajedništvom

U međunarodnoj suradnji sa školom iz njemačkoga grada Neussa, a prilikom posjete njemačkih osnovnoškolaca našoj školi, u likovnoj radionici pod vodstvom učiteljice Soke Briščik izrađivani su označivači za knjige (bookmarkeri) s motivima naše kulturne baštine i porukama mira na hrvatskom, njemačkom, engleskom, ruskom i japanskom jeziku

Uz vodstvo učiteljice Soke Briščik učenici viših razreda izradili su prigodni plakat za Svjetski dan mira (izložen na čelnom mjestu školskog hodnika)

Na hodnicima škole, na velikim panoima nastao je, uz vodstvo učitelja stranih jezika, plakat International peace day (koji je, izgledom i sadržajem, privukao veliku pozornost učenika koji svakodnevno prolaze školskim hodnicima)

Učenice 7. razreda (Karla, Sara i Lorena), članice grupe Građanskoga odgoja (pod vodstvom učiteljice Irene Peić), izradile su plakate o dječjim pravima i održale su interaktivnu radionicu s učenicima 5. razreda kako bi ih uputili o pravima djeteta na mir i o potrebi da svatko pridonese boljem svijetu zalažući se za pozitivne stvari oko sebe.

Izvor: Irena Peić

Obilježen Svjetski dan mira
Autor: Gabrijela Krišković, 2. 10. 2013.

Izvor: Irena Peić