U izborniku lijevo, pod 130 godina,  pogledajte prelijepe likovne radove, pročitajte zanimljive literarne radove te pratite aktivnosti povodom obilježavanja 130 godina postojanja Osnovne škole Zamet.

POSJET PRIRODOSLOVNOM MUZEJU
Autor: Gabrijela Krišković, 18. 4. 2013.

U ponedjeljak, 18. 03. 2013., dvadesetak učenika petih razreda krenulo je poslije nastave na geološku radionicu u Prirodoslovni muzej.

U grad smo putovali gradskim autobusom u pratnji profesorice geografije Petre Pinturić i profesorice povijesti Jovanke Pap. Stubama smo se popeli do muzeja, slikali se i ušli. Predstavili smo se kustosicama i doznali da se one zovu Željka i Anita. Najprije smo razgovarali o evoluciji, igrali igru i konačno krenuli na posao. Tema naše radionice bili su fosili. Saznali smo da se znanost o fosilima zove paleontologija, kakve vrste fosilizacije postoje i što su zapravo fosili. Neke fosile smo čak mogli dotaknuti. Jako nam se dopalo pougljenjivanje i medvjeđa kost fosilizirana u špilji. Nakon zanimljivog predavanja zavrnuli smo rukave i počeli izrađivati replike fosila od gline. Radovi su ispali prekrasno i bili smo veseli kada smo čuli da će biti izloženi u školi.

Na povratku kući nam je učenica Aleksandra Barsella Dragić ispričala nešto o Parku Nikole Hosta kroz koji smo prolazili. Nakon toga smo živo razmjenjivali svoje dojmove sve dok se nismo razišli kućama.

Svi učenici su bili zadovoljni naučenim i otkrivenim pa vi vrlo rado još koji put ponovili ovo iskustvo.

Lea Cofek, 5.d

Izvor: Petra Pinturić

POSJET PRIRODOSLOVNOM MUZEJU
Autor: Gabrijela Krišković, 18. 4. 2013.

Lea Cofek, 5.d

Izvor: Petra Pinturić